PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Będę przedszkolakiem! 

Jak przygotować dziecko do tego ważnego momentu?

Dziecko doskonale wyczuwa Wasze emocje, nie okazujcie mu swoich lęków i obaw. Wspólnie cieszcie się z kolejnego etapu w rozwoju dziecka, niech pierwszy dzień w przedszkolu będzie powodem do radości i świętowania. Opowiedzcie mu zabawne historie z czasu , gdy sami byliście przedszkolakami. Zorganizujcie kilka zabaw, których tematem będzie życie przedszkola. Trenujcie i motywujcie dziecko do samodzielności , pomoże mu to w szybszej adaptacji. Pozwólcie na samodzielne ubieranie i rozbieranie, jedzenie, korzystanie z toalety.

Nie wyręczajcie swojej pociechy we wszystkim. Pozwólcie dziecku na doświadczenie związane z rozstaniem. Zostawcie je pod troskliwą opieką dziadków, opiekunki, uzgadniając godzinę powrotu.

Jestem przedszkolakiem!

Pierwsze poranki w przedszkolu mogą być trudne. Pomóżcie mi w rozstaniu, bądźcie tak samo dzielni, jak ja. Nie okazujcie niepokoju i zdenerwowania. Mogę płakać to naturalna reakcja na rozstanie. Wasz spokój, ale i zdecydowanie bardzo mi pomogą. Bądźcie dla mnie cierpliwi, spędzajcie ze mną aktywnie czas po powrocie z przedszkola.

Zawsze możecie poprosić o pomoc i wsparcie nauczyciela i psychologa w przedszkolu.